2019 - 2020 учебный год

План воспитательной и спортивно-массовой работы

государственного учреждения образования «Воленская средняя школа»

на период летних каникул 2020 года

Цель работы: создание комфортной обстановки, благоприятных условий для успешного полноценного оздоровительного отдыха каждого ребенка в летний период.

Задачи: организовать летний отдых детей с учетом их личностных особенностей, интересов, склонностей, состояния здоровья,  создать условия для реализации творческих способностей детей; популяризировать здоровый образ жизни, прививать детям навыки безопасности жизнедеятельности; воспитывать ценностное отношение к природе, обществу, любовь к малой родине.

Дата

Время

Место проведения

Мероприятие

Ответственный

01.06.-09.06.

08.00-11.00

 

Выпускные экзамены по завершению обучения и воспитания на ІІ и ІІІ ступенях общего средняго образования.

Выпускник 2020. Вручение аттестатов.

Риштаков В.О., Малевич И.А.

 

01.06.-

19.06

09.00-16.00

 

Работа школьного оздоровительного лагеря «Солнышко» (по отдельному плану)

Клютко Ю.Ю., Зыбайло М.А.

22.06

11.00-12.00

Каб.№8

Кинолекторий «О защитниках Брестской крепости»

Игнатович Г. А.

23.06

11.00-11.00

Стадион

Спортландия «Спортивные ребята»

Игнатович Г. А.

24.06

10.00-11.00

Каб.№8

Викторина «Угадай-ка!»

Игнатович Г. А.

25.06

08.00-11.00

Внутренний двор школы

Конкурс рисунков на асфальте «Лето – любимая пора года»

Игнатович Г. А.

26.06

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Игра-конкурс “Дорожная азбука”

Игнатович Г. А.

29.06

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Эстафета «Мы строим город счастья»

Голуб Л.А.

30.06

10.00-11.00

Каб.№8

Викторина «Мир профессий»

Голуб Л.А.

01.07

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Конкурс детского рисунка на асфальте

Голуб Л.А.

02.07

10.00-11.00

Фойе 1 этажа

Игра «Умницы и умники»

Голуб Л.А.

06.07

10.00-11.00

Каб.№10

Конкурс “Весёлое лето”

Ситкевич Н.С.

07.07

10.00-11.00

Каб.№10

Творческая мастерская «Сделай сам»

Ситкевич Н.С.

08.07

10.00-11.00

Каб.№10

Спортивная игра-викторина “Угадай виды спорта”

Ситкевич Н.С.

09.07

10.00-11.00

Каб.№10

Викторина «Знаешь ли ты закон»

Ситкевич Н.С.

10.07

10.00-11.00

Каб.№10

Игра-эстафета “Быть здоровым-модно!”

Ситкевич Н.С.

13.07

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Конкурсная программа «Водные забавы»

Янушкевич Н.В.

14.07

10.00-11.00

Каб.№5

Акция «Подари другу бантик»

Янушкевич Н.В.

15.07

10.00-11.00

Каб.№5

Игра «Два капитана»

Янушкевич Н.В.

16.07

10.00-11.00

Каб.№5

Викторина “Подружись со спортом”

Янушкевич Н.В.

17.07

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Конкурс рисунков на асфальте «Цветик-семицветик»

Янушкевич Н.В.

20.07

08.00-11.00

11.00-12.00

Каб.№15

Игра «Состязание знатоков»

Куратник И. Г.

21.07

08.00-11.00

Внутренний двор школы

Конкурс рисунков на асфальте «Автомобиль моей мечты»

Куратник И. Г.

22.07

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Эстафета «Здоровые старты»

Куратник И. Г.

23.07

10.00-11.00

Каб.№15

Час общения  “Без друзей меня чуть-чуть”

Куратник И. Г.

24.07

10.00-11.00

Каб.№15

Брейн-ринг “Если хочешь быть здоров”

Куратник И. Г.

27.07

10.00-11.00

Каб.№15

Литературная игра «Караван сказок»

Куратник И. Г.

28.07

10.00-11.00

Каб.№15

Интерактивное занятие «Умей сказать нет!»

Куратник И. Г.

29.07

10.00-11.00

Каб.№15

Викторина «Вопрос-ответ»

Куратник И. Г.

30.07

10.00-11.00

Каб.№15

Урок рукоделия «Открытки»

Куратник И. Г.

31.07

10.00-11.00

Каб.№15

Игра “Найди клад”

Куратник И. Г.

03.08

10.00-11.00

Каб.№15

Игры с буквами и словами

Куратник И. Г.

04.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Трудовой десант «Любимая школа»

Куратник И. Г.

05.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Праздник цветов “Цветочная феерия”

Куратник И. Г.

06.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Игровая программа «Путешествие в космос»

Куратник И. Г.

07.08

10.00-11.00

Каб.№8

Презентация «Сохрани свою жизнь!»

Куратник И. Г.

10.08

10.00-11.00

Каб.№15

Урок доброты «Жить теплей, когда с тобою существо живое рядом»

Куратник И. Г.

11.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Подвижные игры на свежем воздухе

Куратник И. Г.

12.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Игровая программа  «Я – грамотный пешеход»

Куратник И. Г.

13.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Конкурс рисунков «Береги жизнь»

Куратник И. Г.

14.08

10.00-11.00

Каб.№8

Заочное путешествие “Достопримечательности Беларуси”

Куратник И. Г.

17.08

10.00-11.00

Каб.№15

Викторина “Природа вокруг нас”

Куратник И. Г.

18.08

10.00-11.00

Каб. №4

Творческая мастерская «Мой любимый цветок»

Клютко Ю.Ю.

19.08

10.00-11.00

Стадион

Спортландия “Путь здоровья”

Клютко Ю.Ю.

20.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Игровая программа «Смехотерапия»

Зыбайло М.А.

21.08

10.00-11.00

Внутренний двор школы

Игра-путешествие “Твоя безопасность – в твоих руках"

Зыбайло М.А.

24.08

10.00-11.00

Стадион

Игра «Футболисты – вперед!»

Серко А. Е.

25.08

10.00-11.00

Пионерская комната

Творческая мастерская «Скоро звонок!»

Зыбайло М.А.

26.08

10.00-11.00

Спортивный зал

Соревнования по стрельбе из пневматической винтовки

Серко А. Е.

27.08

10.00-11.00

Стадион

Эстафетные соревнования

Серко А. Е.

28.08

10.00-11.00

Актовый зал

Репетиция торжественной линейки «Здравствуй, школа!»

Зыбайло М.А.

31.08

10.00-11.00

Актовый зал

Репетиция торжественной линейки «Здравствуй, школа!»

Зыбайло М.А.

 

 

План работы на вясенніх канікулах

30.03– 04.04.2020г.

 

Клас,

 кл. кіраўнік

Мерапрыемствы

Дата

Пачатак правядзен.

1 клас

Літвінчык Т.І.

1.Рэйд “Сям’я”;

2. Гульня “Зразумей мяне”;

3.Майстэрня “Вясновы цуд”.

30.03.2020г.

31.03.2020г.

02.04.2020г.

11.00

10.00

10.00

2 клас

Несцерава Ю.Ю.

1. Рэйд “Сям’я”;

2. Віктарына “Казачныя героі”;

3. Творчая майстэрня “Падарункі вясны”.

31.03.2020г.

30.03.2020г.

02.04.2020г.

10.00

10.00

10.00

3 клас

Янушкевіч Н. В

1. Рэйд “Сям’я”;

2. Пазнавальная гульня “Канікулы – час цудаў”;

3.Віктарына“Вясна ў прыродзе”

30.03.2020г.

31.03.2020г.

01.04.2020г.

10.00

10.00

10.00

4 клас

Пракапеня Н.В.

1. Рэйд “Сям’я”;

2. Інтэлектуальная гульня “Чамучкі”;

3. Віктарына “Па старонках кніг”.

03.04.2020г.

01.04.2020г.

02.04.2020г.

10.00

09.00

09.00

5 клас

Кавалёва С.М.

1. Рэйд “Сям’я”;

2. Інфармацыйны рынг “Дэманстрацыя карысных спраў”;

3.Да міжнароднага Дня дзіцячай кнігі “Каб казка на зямлі жыла”.

31.03.2020г.

01.04.2020г.

 

02.04.2020г.

10.00

10.00

 

10.00

6 клас

Сіткевіч Н.С.

1. Вусны журнал “Ранняя прафілактыка сардэчна-сасудзістых захворванняў”;

2. Шашачны турнір;

3. Рэйд “Сям’я”.

30.03.2020г.

 

31.03.2020г.

31.03.2020г.

11.00

 

10.00

12.00

7 клас

Нікалаенка К.В.

1. Рэйд “Сям’я”;

2. Інтэрактыўная гульня “Краіна здароўя”;

3. Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

30.03.2020г.

31.03.2020г.

01.04.2020г.

11.00

11.00

11.00

8 клас

Зыбайла М.А.

1. Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

3. Рэйд “Сям’я”;

4. Прафарыентацыйная работа “Прафесіі для мужчын”

31.03.2020г.

01.04.2020г.

02.04.2020г.

10.00

11.00

10.00

9 клас

Кот Т.В.

1.Гадзіна зносін “Як пазнаць сябе і развіваць свае здольнасці”;

2. Шашачны турнір;

3. Спартыўная гульня “Снайпер”;

4. Рэйд “Сям’я”.

30.03.2020г.

 

31.03.2020г.

01.04.2020г.

31.03.2020г.

10.00

 

10.00

11.00

13.00

10 клас

Голуб Л.А.

1.Інтэлектуальна-пазнавальная гульня “У пошуках скарбаў”;

2. Турнір знаўцаў народнай мудрасці “Народ скажа як звяжа”;

3. Гутарка “Вербніца. Чысты тыдзень. Вялікдзень”.

30.03.2020г.

 

31.03.2020г.

 

31.01.2020г.

10.00

 

10.00

 

11.00

11клас

Ігнатовіч Г.А.

 

1.Вусны часопіс “Вясновыя святы”;

2. Інтэлектуальная гульня “Я ведаю”;

3. Прагляд і абмеркаванне відэафільма “75- годдзю Вялікай Перамогі прысвячаецца”.

30.03.2020г.

31.03.2020г.

31.03.2020г.

10.00

10.00

11.00

 

 

Зимний оздоровительный лагерь "Снеговичок"

 

План работы на зімовых канікулах

26.12.2019г.– 11.01.2020г.

Клас,

 кл. кіраўнік

Мерапрыемствы

Дата

Пачатак правядзен.

1 клас

Літвінчык Т.І.

1. Навагодні ранішнік;

2. Віктарына “Загадкі з градкі”;

3. Гульня “Лічылкі”

4. Экскурсія “Зімовы лес”;

5. Час майстроў “Арыгамі”;

6. Творчая майстэрня “Навагодняя цацка”;

7. Інтэлектуальны марафон “Хачу ўсё ведаць”.

27.12.2019г.

30.12.2019г.

31.12.2019г.

03.01.2020г.

06.01.2020г.

08.01.2020

09.01.2020г.

10.00

10.30

10.00

10.00

10.30

10.00

10.00

2 клас

Несцерава Ю.Ю.

1.Экскурсія ў бібліятэку;

2. Навагодні ранішнік;

3. Рэйд “Сям’я”;

4. Конкурс малюнкаў “Добры дзень, Новы год!”

5. Кіналекторый “Зімовыя забавы і небяспека”

6. Творчая майстэрня “Навагодняя цацка”;

7. Гульні на свежым паветры;

8.Гульня-падарожжа “Навагоднія традыцыі ў розных краінах”

26.12.2019г.

27.12.2019г.

30.12.2019г.

03.01.2020 г.

 

04.01.2020 г.

08.01.2020 г.

09.01.2020 г.

10.01.2020 г.

10.00

10.00

10.30

10.30

 

10.00

11.00

10.00

10.30

3 клас

Янушкевіч Н. В

1. Экскурсія-назіранне “Зіма ў прыродзе”;

2. Навагодні ранішнік;

3. Рэйд “Сям’я”;

4. Конкурс малюнкаў “Вельмі рады мы свавольствам Матулі-Зімы”

5. Віктарына “Зімовы калейдаскоп”

6. Час загадак

7. Гульні на свежым паветры

8. Творчая майстэрня “Навагодняя елка”

26.12.2019г.

27.12.2019г.

30.12.2019г.

31.12.2019г.

 

03.01.2020 г.

06.01.2020 г.

07.01.2020 г.

08.01.2020 г.

09.00

10.00

10.30

10.00

 

10.00

10.00

10.00

10.00

4 клас

Пракапеня Н.В.

1. Творчая майстэрня “Навагодні падарунак”;

2. Навагодні ранішнік;

3. Турнір-цікаўных “Эстафета школьных ведаў”;

4. Інтэрактыўныя гульні;

5. Рэйд “Сям’я”;

6. Гульня “Загадкі Дзеда Мароза”;

7. Конкурс знатакоў “У краіне здароўя”;

8. Круглы стол “Школа этыкету”.

26.12.2019г.

27.12.2019г.

30.12.2020г.

 

03.01.2020 г.

03.01.2020 г.

08.01.2020 г.

09.01. 2020 г

10.01. 2020 г

10.00

10.00

11.30

 

10.00

10.00

10.00

10.00

10.00

5 клас

Кавалёва С.М.

1.Навагодні вечар “Цуды пад Новы год”;

2. Экскурсія ў вясковую бібліятэку;

3. Панарама “Мае захапленні”;

4. Літаратурная гадзіна “Бабуліна казка”;

5. Выстава-дэгустацыя “Беларуская народная кухня”;

6. Зімовыя забавы “Зімовыя гульні на вуліцы”.

27.12.2019г.

30.12.2019г.

03.01.2020г.

06.01.2020г.

08.01.2020г.

 

10.01.2020г.

18.00

10.30

10.00

10.00

10.30

 

10.00

6 клас

Сіткевіч Н.С.

1. Навагодні вечар “Цуды пад Новы год”;

2. Інтэрактыўная гульня “Зімовыя забавы”;

3. Рэйд “Сям’я”;

4. Экскурсія ў г. Брэст.

27.12.2019г.

31.12.2019г.

03.01.2020г.

09.01.2020г.

18.00

10.00

10.00

07.00

7 клас

Нікалаенка К.В.

1. Кіналекторый “Зімовыя забавы і небяспека”

2. Навагодні вечар “Цуды пад Новы год”;

3. Творчая майстэрня “Навагодні падарунак”;

4. Прагляд і абмеркаванне фільма “Не -наркотыкам”;

5. Экскурсія ў бібліятэку. Пазнавальная праграма “Хачу ведаць”;

6. Інтэрактыўная гульня “Новы год”, “Aliaz”;

7. Бацькоўскі сход “Вынікі ІІ паўгоддзя”.

26.12.2019г.

27.12.2019г.

30.12.2019г.

31.12.2019г.

 

03.01.2020г.

 

06.01.2020г.

09.01.2020г.

10.30

18.00

10.30

10.00

 

10.00

 

10.00

12.00

8 клас

Зыбайла М.А.

 

1. Навагодні вечар “Цуды пад Новы год”;

2. Гадзіна пазнання “Як святкуюць Ражство”;

3. Гасцёўня “Пасядзелкі на Ражство”;

4. Экскурсія ў бібліятэку. Пазнавальная праграма “Хачу ведаць”;

5. Завочная экскурсія “Падарожжа па замках Беларусі”;

6. Творчая майстэрня “Падарунак на Каляды”

27.12.2019г.

03.01.2020г.

04.01.2020г.

09.01.2020г.

 

10.01.2020г.

 

11.01.2020г.

18.00

10.00

11.00

11.00

 

10.00

 

10.00

9 клас

Кот Т.В.

1. Навагодні вечар “Навагоднія цуды”;

2. Рэйд “Сям’я”;

3. Творчая майстэрня “Навагодняя цацка”;

4. Калядная сустрэча са святаром аг. Воля айцом Ігарам;

5. Экскурсія ў г. Баранавічы.

27.12.2019г.

30.12.2019г.

31.12.2019г.

03.01.2020г.

 

09.01.2020г.

18.00

10.30

10.00

12.00

 

08.00

10 клас

Голуб Л.А.

1. Навагодні вечар “Цуды пад Новы год”;

2. Пазнавальна-забаўляльнае шоў “Усё самае цікавае”;

3. Краязнаўчае падарожжа “Зямля, дзе пачаўся твой лёс”;

4. Экскурсія ў г. Баранавічы.

27.12.2019г.

30.12.2019г.

 

31.12.2019г.

 

09.01.2020г.

18.00

10.30

 

10.00

 

08.00

11клас

Ігнатовіч Г.А.

 

 

1. Навагодні вечар “Цуды пад Новы год”;

2. Гадзіна пазнання “Як святкуюць Новы год у розных краінах”;

3. Майстэрня “Другое жыццё кнігі”;

4. Рэйд “Сям’я”;

5. Калаж “Зімовыя народныя святы”;

6. Аперацыя “Кармушка”;

7. Прэзентацыя “Што такое СНЮС і чым ён небяспечны для дзяцей і дарослых”

27.12.2019г.

30.12.2019

 

31.12.2019г.

03.01.2020г.

06.01.2020г.

06.01.2020г.

09.01.2020г.

18.00

10.00

 

11.00

10.00

10.00

11.30

10.00

План работы на восеньскіх канікулах

01.11– 09.11.2019г.

Клас,

 кл. кіраўнік

Мерапрыемствы

Дата

Пачатак правядзен.

1 клас

Літвінчык Т.І.

1.Рэйд “Сям’я”;

2. Экскурсія “Назіраем за прыродай”;

3.Завочнае падарожжа “Мая Беларусь”.

06.11.2019г.

08.11.2019г.

04.11.2019г.

12.00

10.30

11.00

2 клас

Несцерава Ю.Ю.

1.Экскурсія ў бібліятэку;

2. Майстэрня “Ачумелыя ручкі”;

3. Рэйд “Сям’я”.

05.11.2019г.

06.11.2019г.

08.11.2019г.

10.00

10.00

10.00

3 клас

Янушкевіч Н. В

1. Рэйд “Сям’я”;

2. Экскурсія “Казкі асенняга леса”;

3.Акцыя “Мая кніга – маё люстэрка”

04.11.2019г.

05.11.2019г.

06.11.2019г.

09.00

10.00

10.00

4 клас

Пракапеня Н.В.

1. Рэйд “Сям’я”;

2. Экскурсія ў г. Мінск “Нацыянальная бібліятэка”

01.11.2019г.

09.11.2019г.

10.00

07.00

5 клас

Кавалёва С.М.

1.Круглы стол “Тата, мама, я – адзіная сям’я”;

2. Рэйд “Сям’я”;

3.Экскурсія па мясцовасці “Здорава і экалагічна”.

04.11.2019г.

 

06.11.2019г.

08.11.2019г.

11.00

 

11.30

11.00

6 клас

Сіткевіч Н.С.

1. Экскурсія ў Брэсцкую крэпасць-герой.

05.11

07.00

7 клас

Нікалаенка К.В.

1. Круглы стол “Экалагічныя праблемы Зямлі”;

2. Рэйд “Сям’я”;

3.Прагляд і абмеркаванне фільма на гістарычную тэматыку;

4. Гадзіна пазнання “Аргументы і факты”.

01.11.2019г.

 

04.11.2019г.

06.11.2019г.

 

08.11.2019г.

10.00

 

10.00

10.00

 

10.00

8 клас

Зыбайла М.А.

 

1. Гутарка з класам па тэме “Узаемаадносіны паміж дзецьмі і бацькамі” з анкетаваннем;

2. Інтэлектуальны марафон “Хачу ўсё ведаць”;

3. Рэйд “Сям’я”;

4. Прафарыентацыйная работа “Званок з будучага”

02.11.2019г.

 

 

08.11.2019г.

 

06.11.2019г.

 

09.11.2019г.

10.00

 

 

10.00

 

10.00

 

10.00

9 клас

Кот Т.В.

1.Экскурсія ў г. Брэст. Наведванне кінатэатра.

05.11.2019г.

07.00

10 клас

Голуб Л.А.

1.Экскурсія ў г. Брэст. Наведванне кінатэатра.

05.11.2019г.

07.00

11клас

Ігнатовіч Г.А.

 

 

1.Прагляд і абмеркаванне фільма на экалагічную тэ матыку;

2. Шашачны турнір;

3. Гадзіна пазнання “Гісторыя стварэння шакалада”

04.11.2019г.

 

05.11.2019г.

05.11.2019г.

09.00

 

10.00

11.00

 

План работы аб’яднанняў па інтарэсах гурткоў, ВТЗ на восеньскіх канікулах

01.11 – 09.11.2019г.

Кіраўнік

Назва гуртка, клуба, ВТЗ

Дата правядзення

Кольк. гадзін

Час правядзення

Пракапеня Н. В.

Гурток “Эрудыт”

 

Гурток “Ачумелыя ручкі”

04.11.2019г.

06.11.2019г.

05.11.2019г.

1

1

1

10.00

09.00

09.00

Зыбайла Ж.І.

Гурток “Залатая саломка”

05.11.2019г.

06.11.2019г.

2

2

10.00

10.00

Сярко А. Я.

ВТЗ па настольным тэнісе

 

02.11.2019г.

09.11.2019г.

2

2

10.00

10.00

Малевіч І. А.

Аб’яднанне па інтарэсам “Здаровы лад жыцця”

05.11.2019г.

 

1

10.00

Пятроўскі В. К.

Аб’яднанне па інтарэсам “Хатняя майстэрня”

05.11.2019г.

1

12.00

Нікалаенка К.В.

Аб’яднанне па інтарэсам “Сафіт”

02.11.2019г.

09.11.2019г.

1

1

10.00

10.00